• Co u mnie po 16 miesiącach od ostatniego wpisu

  Marzec 24, 2014

   

  Witam wszystkich, którzy jeszcze od czasu do czasu zaglądają na tą stronę. Ze względu na sprawy osobiste, a także problemy techniczne z serwisem, nie aktualizowałam tego bloga od 16 miesięcy. Teraz czas na mały update i kilka wskazówek dla tych, którzy wciąż walczą z chorobą, jak i dla tych którzy swoją „przygodę” z boreliozą dopiero zaczynają.

  Moja historia leczenia w dużym skrócie

  Borelioza została zdiagnozowana u mnie, po 3 miesiącach występowania objawów, w sierpniu 2011 roku. Weszłam na leczenie standardowe wg IDSA, które nie przyniosło pożądanego rezultatu. Od połowy stycznia 2012 zaczęłam leczenie niestandardową metodą wg ILADS i pozostałam na niej do końca września 2012 roku. Jednocześnie eksperymentalnie testowałam takie specyfiki jak pijawki, olejki eteryczne, czystek, sauna i szczeć; byłam nawet na biorezonansie. Poprawa nastąpiła do pewnego momentu, a potem wszystko stanęło w miejscu. Od października 2012 z pomocą Gumppka weszłam na zioła dr Różańskiego i kontynuowałam kurację do marca 2013 roku.

  zioła

  Przyznam szczerze, że kuracja ziołami była najbardziej wymagająca, mimo że nie musiałam stosować żadnej diety. Jednak przygotowanie ziół, gotowanie, odmierzanie i dawkowanie, każdego dnia pochłaniało bardzo dużo czasu i energii. Efekty pojawiły się już na początku kuracji – w lutym 2013 czułam się prawie zdrowa (zawsze pozostawało i pozostaje to słowo „prawie” ;) ). Kolana wciąż kłuły od czasu do czasu, czasem „zawiasy” odmawiały pracy, ale nie miałam innych objawów fizycznych. Psychicznie czułam się świetnie.

  W marcu 2013 już brakło mi sił na dalsze leczenie i zaprzestałam wszystkiego, poza witaminą C, którą biorę niemal stale w dużej dawce (1g), robiąc 2-3 miesięczne przerwy.

  Zakończenie leczenia

  Nie robiłam żadnych testów po zakończeniu leczenia. Nie konsultowałam mojej decyzji ze specjalistami. Po prostu stwierdziłam, że już dość. Czuję się dobrze, czuję się zdrowa, mimo tego że sporadycznie coś zakłuje mnie w kolanie. Nie przejmuję się tym. Przestałam czytać fora o boreliozie i inne serwisy poświęcone chorobie, badaniom, metodom leczenia, lekom, itd. Uwolniłam się od boreliozy psychicznie i zaczęłam żyć jak zdrowy człowiek.

  Możliwe że postępuję lekkomyślnie, być może za kilka miesięcy lub lat objawy powrócą za zdwojoną siłą. Na tą chwilę nie ma to dla mnie znaczenia, pozytywne nastawienie i zdrowy tryb życia na razie pozwalają mi funkcjonować normalnie.

  koniec leczenia

  Uznałam, że niektóre objawy, które przypisujemy boreliozie, tak naprawdę wynikają z hipochondrii. Przynajmniej u mnie pozytywna autosugestia odnosi dobry skutek. Negatywna działa nawet lepiej. Zdecydowałam, że nie przejmuję się chorobą, dopóki czuję się dobrze. Działa już od 12 miesięcy.

  Co robić i skąd czerpać informacje

  Dla wszystkich, którzy wciąż mają silne dolegliwości związane z boreliozą (oczywiście nie zakładam, że choroba rodzi się w naszej głowie; jest gros ludzi, którzy poważnie cierpią z powodu boreliozy), polecam czerpać wiedzę z następujących serwisów:

  Życzę powodzenia w leczeniu, a przede wszystkim optymizmu. Moim zdaniem zdrowy tryb życia, zdrowa dieta, ruch na świeżym powietrzu, sauna, sport i bezstresowe otoczenie, to połowa sukcesu w walce z chorobą.

  Ta strona pozostanie dostępna, być może przyda mi się w przyszłości, kiedy objawy wrócą :) Możecie także czerpać informacje z mojego przypadku i wymieniać się w komentarzach swoimi doświadczeniami. Być może od czasu do czasu pojawi się wpis, jeśli w „branży” wydarzy się coś spektakularnego. Póki co ciepło Was pozdrawiam i życzę dużo zdrówka :)

2 Responsesso far.

 1. Sylwia pisze:

  to bardzo dobra decyzja :-) Jeśli czujesz się zdrowa, to po co o tym myśleć i faszerować się czymś, na pewno część tych wszystkich objawów jest tylko w naszej głowie, a część jest związana z jakąś niedoskonałością naszego organizmu. Życzę dużo zdrowia, abyś nigdy nie wróciła do słowa – borelioza…

  • Daria pisze:

   Dziękuję Sylwia :) Masz rację, nikt z nas nie jest doskonały, a niektóre dolegliwości które przypisujemy chorobie, to tzw. „nasza uroda”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>