Kuracja olejkami eterycznymi dr Nemo

 

W poniedziałek 28 maja otrzymałam od dr Nemo paczkę z olejkami – 6 olejków na boreliozę i 2 olejki na grzybicę. Każdy z olejków na boreliozę mam stosować przez 3 dni w określonej kolejności i po 4 aplikacje dziennie na kolana, nadgarstki i stopy. Olejki przeciwgrzybiczne mam stosować wewnętrznie w razie np. białego języka czy innych objawów grzybicy (bulgotanie, przelewanie, itd.).

olejki eteryczne

Olejek nr 1

Pachnie intensywnie, ale ładnie, podobnie do eukaliptusowego, który chętnie stosuję do inhalacji podczas przeziębienia. Reakcja? Ze strony stawów na razie żadna. Ogólnie samopoczucie – dobre. Wieczorem w poniedziałek – totalne zmęczenie i senność. Kolejny dzień: senność i delikatna sztywność karku. Jeszcze raz senność. I senność. To wina pogody.

Olejek nr 2

Zapach mniej intensywny, ale dużo cięższy niż poprzedni. Na początku brak reakcji. Później większy ból prawego kolana (przy zginaniu) i większa świadomość stawów, co niekoniecznie jest skutkiem olejków – bóle stawowe występują u mnie zupełnie przypadkowo.

Olejek nr 3

Zapachem przypomina gabinet dentystyczny, ale da się przeżyć :) Większa świadomość stawów, zwłaszcza prawego (zginanie). Generalnie brak większej reakcji.

Olejek nr 4

Wreszcie jakiś łagodniejszy zapach, ciężki, ale mniej intensywny. Kolejny plus – olejek wchłania się błyskawicznie. Reakcja? Znikoma. Można powiedzieć, że ból kolan (zwłaszcza prawego) nawet większy. Tak swoją drogą wydaje mi się, że 3 dni, to za krótki okres na testowanie każdego olejku, powinno być co najmniej 5, a najlepiej 7 dni.

OK, dziś (8 czerwca 2012) zdecydowałam, że będę dłużej stosować każdy olejek – do końca buteleczki (ok. 4-5 dni), żeby dać szansę stawom na reakcję.

Olejek nr 5

Zapach świeży, ale ostry. Szczerze, to już zaczynają mnie irytować te zapachy, zwłaszcza że przesiąkają nimi moje ubrania, pościel, nawet kanapa w salonie. Przy piątym olejku i braku reakcji po zastosowaniu poprzednich, mam już oczywiście mniejszą wiarę, że w końcu odczuję poprawę. Obecnie czuję lekki zawód.

W pierwszym dniu stosowania wyraźne, ewidentne nasilenie się bólu stawów, bolą oba kolana w głębi pod rzepką podczas zginania. Drugi dzień – odrobinę mniejszy ból niż w pierwszym dniu, ale wciąż większy niż przy zastosowaniu poprzednich olejków. Jeśli boli, to chyba dobrze? Bakterie się denerwują. Trzeciego dnia – brak reakcji, ból standardowy.

Olejek nr 6

Ostatni. Zapach słodki i ciężki. Może goździk? Reakcja? Hmm… żadna.

Wracam jeszcze do olejków 1,2 i 3, bo nie zdążyłam ich zużyć do końca w pierwszej turze. Zaczynam więc znów od pierwszego i może w końcu jakieś symptomy się objawią…

OK. Olejków mam dość. Podsumowując w zasadzie jeden olejek przyniósł wyraźne pogorszenie. Poczekam na odpowiedź dr Nemo w tej kwestii.

Post Tagged with , ,

9 komentarzy so far.

 1. borel99 pisze:

  Witam,
  a jak sobie radzisz z zapachami w codziennym zyciu (praca, spotkania ze znajomymi itp)?

  • Daria pisze:

   Koledzy i koleżanki z pracy wiedzą o mojej chorobie i do każdego eksperymentu podchodzą z dużym żartem. Uważam, że im też olejki wychodzą na dobre, dzięki przymusowej inhalacji ;) Ogólnie wydaje się, że zamiast perfum wylewam na siebie Amol, więc już się nie mogę doczekać końca :/

 2. Miluna pisze:

  I jak tam kuracja olejkami?
  Skuteczna ? bo już minęło sporo czasu..
  Też się zastanawiam nad tą kuracją, polecasz?
  Tyle że ja na candide.

  • Daria pisze:

   Po przetestowaniu odstawiłam olejki. Tylko w sumie po jednym czułam lekkie pogorszenie, a ich zapach był jak dla mnie zbyt uciążliwy, żeby dłużej prowadzić kurację. Na boreliozę to może być za mało, ale słyszałam że na candidę ludzie polecają.

   • Miluna pisze:

    A jak długo je stosowałaś?
    A wraz z olejkami bo rozumiem że ten dr.Nemo sam je miesza dostałaś ulotkę czy coś podobnego o ich składzie, tzn. jakie olejki eteryczne zostały użyte?
    Właśnie testuje na sobie olejeki eteryczne herbaciany i tymiankowy bo mam stwierdzoną candidę i podejrzenie lamblii. i nie wiem za bardzo jak je dawkować

    • Daria pisze:

     Olejki stosowałam ok. 1 miesiąca (czyli zdecydowanie za krótko żeby cokolwiek wyleczyć, ale tak jak mówiłam – przeszkadzał mi zapach). Też mam Candidę (ponoć), ale nie z myślą o niej brałam olejki. Dr Nemo nie daje żadnej ulotki, skład olejków jest tajemny :) Jeżeli chodzi o dawkowanie, to musisz pytać bezpośrednio dr Nemo. Na jego stronie powinien być e-mail.

     • Miluna pisze:

      Tak, też myślałam.. żeby se czasem samemu nie kupić olejków i samemu nie namieszać bo przecież to drogi interes nie jest w końcu.
      A skąd miałaś namiary na dr. Nemo? Wyleczył kogoś z Twojego otoczenia? ;)
      Ijak się ma Twoje zdrówko? Lepiej coś?

     • Daria pisze:

      O doktorze Nemo dowiedziałam się z Forum Borelioza na Gazecie.pl, kilka osób chwaliło, postanowiłam spróbować. Samemu też można pokombinować, ale ja zdecydowanie polecam pozostawać pod okiem specjalisty. Moje zdrówko w sumie lepiej, bez rewelacji, ale poprawa w końcu przychodzi powoli :) Pozdrawiam!

 3. Ałał pisze:

  JA próbowałem zamówić jakieś olejki u dr nemo,ale mi nie wyszło,wyskoczyła jakaś automatyczna wiadomość i tyle,chciałbym zamówić olejki na próbę bez ankiety żeby je wypróbować,może coś źle zrobiłem,wysłałem maila z zapytaniem

Dodaj komentarz